2019 Sonbahar Detoksu Programımız tamamlanmıştır. Tüm katılımcılarımıza teşekkür ederiz.

2019 Sonbahar Detoksu Programımız tamamlanmıştır. Tüm katılımcılarımıza teşekkür ederiz.

Detoks nedir?

Detoks nedir?

Yediklerimizin ve hissettiklerimizin yarattığı bir anlamda zehir de denilen toksinler zamanla bedenin yükü haline gelir ve sistemi tıkayabilirler.

Öncelikli olarak kirletmemek en iyi temizliktir.

Ancak hepimiz zaman zaman nefsin çağrısına uyabiliriz. Günde 2 öğün yeterli olabilecekken sunulan güzel bir sofrada 3. hatta belki 4. öğünü yaratabiliriz. Bu da yetmez geç saatlerde katı gıdalar yer, bu da yetmezmiş gibi ertesi gün sıkı bir kahvaltı ile güne başlar bedeni yordukça yorarız. Bazen de yemeğe veya misafir edene ayıp olmasın diye yine bedene ayıp ederiz. Az su içer, kahveden, çaydan sohbete eşlik isteriz.

Böyle yaşadığımız sürece yataktan kalkmamız zorlaşır, ikide birde ufak tefek soğuk algınlıklarına yenilmemiz, sindirim problemlerimiz artıverir.

Bedene arabamıza gösterdiğimiz özeni göstermemişizdir.

Hal böyle olunca önümüzde iki yol vardır: Ya ipin ucunu yakalar bedeni temizler, diriltiriz ya da ipin ucunu bırakır, adam sende deriz.

Böyle zamanların sonunda ipin ucunu yakalamak istiyorsak eğer, özellikle mevsim geçişlerini kullanarak bedeni arındırmamız bize tazelik katar.

Oruçla arınma bunun en güzel yoludur. Şimdi adını detoks koyduğumuz sistem aslında bize binlerce yıldır söylenen az ye, az konuş tavsiyesi ile hatırlatılır.

Detoks grubumuza katılın, bu kadim bilgiyi modern yaşama uygulayalım.

Gençleşme ve diri bir bedene sahip olmanın ilk şartı olan arınma sistemlerinin kolayca uygulanabilir listelerini Detoks Programına katılanlarla paylaşıyorum.

Anlatılacak uygulamalar aslında binlerce yıldır bizim topraklarımızda uygulanan sistemlerdir. Bunlara kendi araştırmalarımı, tecrübelerimi ve geliştirdiğim sistemleri de ekleyerek sizlerle paylaşmayı ve evinizde kolayca uygulayabileceğinizi düşünüyorum.

Detoksla ilgili merak ettikleriniz

Detoksu nasıl yapacağım?

Detoksu nasıl yapacağınız, hangi besinleri yemeniz veya yememeniz gerektiği, ne zaman ve nasıl besleneceğiniz, kullanacağınız baharat ve diğer desteklerle ilgili size aşama aşama bilgiyi email yoluyla ulaştıracağız. Bu bilgileri kullanarak kendiniz rahat bir şekilde detoksunuzu yapabileceksiniz.

Detoks programınıza nasıl katılabilirim?

Öncelikle  Darüşşafaka’ya açıklama kısmına”Ünal Güner adına bağış” yazarak 50 TL. bağış yapmanız ve bağış dekontuyla birlikte aşağıdaki kayıt formunu doldurmanız yeterli.

Darüşşafaka banka hesap bilgilerine buradan ulaşabilirsiniz.

Detoks programınız ücretli mi?

Detoks programımız ücretli değil,  Darüşşafaka’ya açıklama kısmına”Ünal Güner adına bağış” yazarak 50 TL. bağış yapmanız yeterli. Darüşşafaka banka hesap bilgilerine buradan ulaşabilirsiniz.

Ne zaman başlanacak?

Detoksa en geç 22 Ekim 2019 Salı gününe kadar başlamanız gerekiyor. Kasım ayı dolunayında 12 Kasım 2019’da arınmanın ilk etabı tamamlanmış olacak.

Ne gibi malzeme, yiyecek ve besin desteklerini almam gerekecek?

Detoks süresince kristal tuz veya Himalaya tuzu, bentonit kili, zencefil, karbonat, elma sirkesi gibi malzemelere ihtiyacınız olacak. Çeşitli yerlerden kolaylıkla temin edebilirsiniz. Beslenmeniz için de özel bir menü belirlenmiyor, programın ilerleyen aşamalarında bazı gıdaları beslenmenizden çıkarmanızı önereceğiz.

Hiç detoks yapmadım, beslenmemden neleri çıkarmam gerekecek?

Kademeli olarak hayvansal besinleri, unlu, şekerli ve işlenmiş gıdaları beslenmemizden çıkaracağız. Haftalık program şeklinde alacağınız maillerde beslenmenizle ilgili neler yapmanız gerektiği açıklanacak.

Hamileyim/emziriyorum detoks yapabilir miyim?

Hamilelere detoks önermiyoruz. Emziren anneler de bu programda uyguladığımız sonbahar detoksunu uygulayamazlar.

Kayıt oldum ama hiç mail gelmedi, ne yapmalıyım?

Bu sayfanın altında yer alan Detoks Programı Kayıt formunu tam olarak doldurduysanız verdiğiniz bilgileri içeren bir e-posta alacaksınız.

Gelen kutusunda mesajımızı göremediyseniz kullandığınız e-posta programına göre İstenmeyen / Junk / Spam klasörlerine bakmanızı öneririz. Orada da yoksa ve mail adresinizi doğru girip girmediğinizden emin değilseniz lütfen bilgi@unalguner.com adresine Adınızı Soyadınızı içeren bir email gönderiniz.

Bunların dışında sormak istediğim bir soru var. Nasıl sorabilirim?

Sormak istediğiniz konuları bilgi@unalguner.com adresine iletebilirsiniz.

Detoks programlarımıza daha önce katılanlar ne dediler?

C. A.
2019 Sonbahar

Merhaba detoksum bitti üzerinden henüz tam bir hafta geçmemesine rağmen bomba gibiyim 🙂 Öncelikle bedensel bir detoks olmasının ötesinde kendi benliğime yeniden bakmamı ve kendimi objektifçe tanımamı sağladı bana.. Detoks süreci özellikle boşaltım günleri benim için oldukça zor oldu fakat dünyadaki nimetlerin farkına vardım, ruhumda bırakamadıklarımın yaptığı ağırlığın bedendeki yansımalarını deneyimledim.. Harfiyen uygulayamadıklarım olmasına rağmen son boşaltım gününde Safra Taşları ve Bağırsak plaklarının vücudumu terkettiğini görmek harikaydı 🙂 Şimdi çocuklar gibi hareketli ve coşkuluyum..Bu süreçte üç defa grip enfeksiyonu yaşadım ama kendimi hiç bu kadar zinde ve yenilenmiş hissetmemiştim. 29 yaşımda bu arınmayı ve doğuşu kendime hediye ettiğim için son derece mutluyum..Sizlere teşekkürlerin en büyüğünü sunuyorum Ünal GÜNER ve Tüm Ekibi; iyi ki katıldım aranıza ve bu günüme ŞÜKÜRLER olsun ..( -6 kilo gitti ve inceldim)

R. Ç.
2018 Detoks

Bana irademi, istediğimde neler yapabildiğimin gücümü hatırlattı bu detoks. Kendime iyi baktığımda kendimi daha iyi hissettiğimi, hafif hissettiğim duygusunu hatırlattı. Sağlıklı beslenirsem ruhuma da destek olduğumu anladım. Detoks sonucunda kendimi kısıtlamadan 6 kg verdim.

A. B. Ç.
2018 Detoks

Merhabalar, ben bugün tamamladım, hafta içi çalıştığım için hafta sonunu tercih ettim. Cuma çok rahat geçti çorba, sıvı rahat idi. Dün sırf su içtim rahat geçirdim, baş ağrım ya da enerji kaybım olmadı. Genel süreçte glütensiz beslenmeye gayret ettim %85 başardım. Başaramadığım zaman kahveyi kafeinsiz soya sütlü içtim 1 adet. Et yemedim, yumurta ve süt ürünleri de. Tüm desteğiniz ve yönlendirmeleriniz için çok teşekkür ediyorum. Kendimi hafiflemiş hissediyorum. Ünal Hocam ve Meltem Hocam gönlünüze sağlık, sevgiler.

G. B.
2018 Detoks

Merhaba ben detoksun bu medyatik hali yüzünden hep uzak durmuştum, bir de tabi ben aç kalamam diyordum. Sizin programınıza katılmam Darüşşafaka bağışını duyduğum an oldu. Yapamazsam bağış yapmış olurum dedim. Sizi tanıdığıma bir kez daha şükrettim. Bitimi tam benim doğum günüme geldiğinden kendime doğum günü hediyesi olarak detoks yaptım. Hep ruhsal arınma, içimin temizlenmesi olarak düşünmüştüm ama kilo vermek hiç aklıma gelmemişti. Sonuçta 4,5 kilo verdim. Kendimi harika hissediyorum. Kendime döndüğüm, nefes ve meditasyonlarla ve yogayla desteklediğim bu süreçte 40.yaşım en güzel hediyeymiş. Çok teşekkür ederim bu süreçte sizinle olmak, destekleniyor olduğunu hissetmek de harikaydı. Beslenme alışkanlığımda kalıcı değişimler oldu, olacak. Çok teşekkürler. Düşünsel bir rahatlama, alan açılması da olduğunu da hissediyorum. Bedenimi izlemek arzu ve isteklerimin neler olduğunu, ne için olduğunu görmek gibi birçok deneyim yaşadım.

G. İ.
2018 Detoks

Merhabalar sonuçları paylaşmak için erken olabilir fakat deneyimlerimi paylaşmak isterim; öncelikle detokstan önce hipoglisemim vardı ve kesinlikle 2 saat üzeri aç kalamıyordum ve 3 ana 4 ara öğün besleniyordum, baş dönmem ve uyuşma oluyordu. Bu tamamen bitti, artık günde 2 öğün yeterli geliyor. Glütensiz beslenmenin bu kadar kolay ve verimli olacağını hiç düşünmemiştim, artık deneyimliyorum. Bir de düzensiz regllerim vardı 6 aydır da regli olamıyordum. Detoksun ilk haftası regli oldum ve artık düzene giriyor. Bir de yüzümde güneş lekeleri vardı onlar da artık yoklar cildim pırıl pırıl. Vesile olduğunuz her şey için teşekkür ederim. Kitaplarınız da harika, sevgiler…